Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ВО СЕПТЕМВРИ: Ги очекува возбудлив месец

Многумина го поврзуваат летото со авантури и романси, а првиот месец од есента ќе донесе среќа на љубовен план кај некои хороскопски знаци.

Погледнете дали сте меѓу нив:

Близнаци

Поволните космички влијанија на Венера и Марс во Вага и Сатурн и Јупитер во Водолија, покрај атрактивноста и дружељубивоста, се навестување за создавање трајни врски, што е многу важно за вас кои сакате да се населите во мирен рај, по можност засекогаш. Ако нешто започне со љубов, ќе трае! Тешко е да се каже кој повеќе ви одговара, Вага или Водолија, бидејќи и двајцата ви одговараат како подмачкани. Ако сте во најдобрите години за деца, септември е совршено време за вас.

Вага

Септември ќе биде вашиот омилен месец во 2021 година. Ќе се појават неколку различни кандидати и нема да ви биде јасно кој е кој од нив. По ментално просејување на едно лице по должина и попречно, ќе откриете кој од нив има најмногу зрна сол во главата за да продолжи да соработува на подлабока интимна основа. Најверојатно повторно ќе се поврзете со Лав или Лавица! Слаби сте за оние кои се родени во тој огнен знак и најдобро ги знаете вашите Ахилови пети. Лавот е романтичен заводник, а вие сте шармантна камила со грациозно одење и достојна за секакво внимание. Освен Лав, Овенот може да го освои и вашето срце, под услов да ве задоволи и да не зборува само за себе. Есента доаѓа, а и зимата доаѓа наскоро, и ви треба некој што нежно ќе ви шепоти во топол кревет. За што и да ве подготви судбоносната карма, вие сте создадени за љубовен лет!

Водолија

И Јупитер и Сатурн се вртат ретроградно во вашиот знак, а големите искушенија на животот се пред вас. Се разбира, и љубовните, бидејќи без љубов, животот нема посебно значење. Само не кажувајте дека не ви е грижа за љубовта. Можеби една Риба најдобро би го исполнила вашиот живот, а можеби и Стрелец. Се што е убаво трае кратко. И дали некој може трајно да го украси вашиот живот со убавина, знаење и добрина. Можеби, верен, одговорен, амбициозно успешен човек Јарец. На крајот на краиштата, најдобро би било да се смирите со романтична Вага. Вагите совршено ќе ви одговараат со својот брилијантен интелект, ќе ги испечат најдобрите колачи за вас и ќе ве расипат до бесвест во кревет.

Можеби ќе ве интересира

Ѕвездите кажуваат: Родените во овие три хороскопски знаци ќе се заљубат оваа зима

M T

Животни пресврти до крајот на годината: На некои знаци им се насмевнува љубов, на некои пари

M T

Ноември ќе биде месец на љубовта за овие 3 хороскопски знаци

M T