17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Ова ќе бидат најсреќните денови во септември, позициите на небото ќе бидат такви што се можни ЧУДА

За само два дена нè очекува интересен транзит, Месечината ќе биде во знакот Риби, велат дека тогаш е добро да замислите желба, а тоа нема да биде единствениот датум овој месец „погоден за чуда“.

На тој ден Месечината минува низ соѕвездието Риби. Родените во овој знак ќе бидат поемотивни од вообичаено, но сите останати ќе бидат почувствителни и на добри и на лоши работи.

За жал, тој ден ќе бидеме поподложни на влијанието на другите, па може да се случи да станеме жртви на одредени измами. Лесно можеме да ги занемариме важните работи и да го гледаме само она што би сакале да го забележиме. Ќе се свртиме кон имагинацијата, бидејќи овој транзит го отежнува соочувањето со реалноста. Се препорачува тој ден да се опкружиме со драги луѓе.

Ќе бидеме поподложни на романса, платонски врски и љубов воопшто.

Месечината во Риби носи и зголемена потреба за поддршка од другите, или вие самите можете да послужите како рамо за плачење на саканата личност. Велат дека денот ќе биде идеален за нежни зборови – повеќе од другите денови.

Во исто време, денот е како да е направен за чуда, велат стручњаците за астрологија, па велат: „Посакајте нешто, големи се шансите да се оствари“.

Овој транзит особено ќе го почувствуваат луѓето со натална Месечина кај Рибите, Ракот и Скорпијата, оние кои имаат аспект „Месечина во врска со Нептун“ во нивната натална карта, како и оние чија планета на чувства е во 12-тата куќа.

Среќни денови во септември:

Според астрологијата, деновите кога е добро да се замисли желба поради позициите на небото погодни за нејзино остварување се следните датуми:

13 и 14 септември – кога Месечината ќе биде во знакот на Бик;
19 септември – кога Месечината ќе биде во знакот на Рак;
29 септември – кога Месечината ќе биде во Скорпија, а Венера во Вага.

Можеби ќе ве интересира

Бајден: Никогаш нема да го заборавиме 11 септември

M T

КИНЕСКИ ХОРОСКОП – Еве кои знаци ги очекува голема добивка во септември

M T

Лимонот прави ЧУДА: Со помош на ова овошје можете да ја исчистите МАШИНАТА за садови

M T

СПЕКТАКЛ на небото: Ова нема да се повтори до 2040 година

M T

Напиток кој прави ЧУДА за организмот, а потребни се само ДВЕ состојки

M T

Сода бикарбона прави ЧУДА во вашата градина: Ја чисти почвата, го поттикнува растот на растенијата

M T