17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » небо
ТЕМАМОЗАИКХОРОСКОП

Ова ќе бидат најсреќните денови во септември, позициите на небото ќе бидат такви што се можни ЧУДА

M T
За само два дена нè очекува интересен транзит, Месечината ќе биде во знакот Риби, велат дека тогаш е добро да замислите желба, а тоа нема...
СВЕТ

Велика Британија и Холандија ќе го чуваат небото над Бугарија и Романија

M T
Обединетото Кралство и Холандија го презедоа чувањето на небото над Романија и Бугарија, најави НАТО. Станува збор за дел од одговорот на НАТО на руската...
СВЕТИЗБОР

САД: Го затвораме американското небо за сите руски летови

M T
САД воведуваат забрана за летање на руски авиони во американскиот воздушен простор, како одмазда за руската акција во Украина, изјави американскиот претседател Џозеф Бајден. „Објавувам...