6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » штети
Локално

Најмногу пријавени штети за поплавени простории и паднати дрвја

M T
Над 400 штети биле пријавени по невремето коешто вчера го погоди Скопје. Од Центарот за управување со кризи информираа дека паднати се дрва, поплавени се...
Македонија

Деветнаесет пожарникари се справувале синоќа со штетите од невремето кое го погоди Неготино

M T
Тринаесет пожарникари со 3 противпожарни возила од ТППЕ Неготино и 6 пожарникари со 2ПП возило и 2 пумпи за испумпување на вода од ТППЕ Кавадарци,...
СветТОП ВЕСТИ

Силен земјотрес ја потресе Херцеговина, се почувствува и во Хрватска

M T
Силен земјотрес го потресе подрачјето на Босна и Херцеговина. Според првите информации, магнитудата била 4,8 степени. Епицентарот бил на 24 километри од Мостар и 10...
Свет

Малезија издвојува 335 милиони долари за санирање на штетите од поплавите

M T
Малезија ќе одвои 334,93 милиони долари за помош на најпогодените од големите поплави, најави денеска премиерот Исмаил Сабри Јакоб. Од 17 декември речиси 70.000 луѓе...