10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » награди
МАКЕДОНИЈАБИЗНИС

За Денот на рударите САСА ја продолжи традицијата на наградување на вработените и донирање во заедницата

M T
И оваа година, по повод Денот на рударите, рудникот САСА обезбеди парични награди и пригодни подароци за сите свои вработени, за нивното залагање и посветеност...
МАКЕДОНИЈА

Доделени ЕУ-наградите за истражувачко новинарство за 2020 година

M T
Наградите од Европската Унија за истражувачко новинарство за најдобри остварувања во 2020 година во Македонија беа доделени синоќа во Скопје. Првата награда ја доби новинарски...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Град Скопје со парични награди за пожарникарите што учествуваат во гаснење на пожарите низ Македонија

M T
Градот Скопје ќе им додели парични награди од 10.000 денари на 194 пожарникари коишто се дел од 3 екипи што со 3 возила на Противпожарната...
КУЛТУРА

Доделени наградите на 20. „Синедејс“

M T
Со доделувањето на наградите на јубилејниот 20. меѓународен фестивал за европски филм „Синедејс“ е затворена официјалната конкуренција на фестивалот, која поради временските услови продолжува со...
БИЗНИСИЗБОР

Скенирајте фискални сметки, наскоро стартува голема наградна игра на УЈП – еве како ќе функционира

CENTAR MKD
Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник...