21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » крадец
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T
На 17.10.2022 во 14.50 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 21-годишниот Е.Ф. од ова...
МАКЕДОНИЈА

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 10.10.2022 во 19.45 часот на ул.„Ило Полутешка“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Р.(21) од Прилеп. Тој бил затекнат...
МАКЕДОНИЈА

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T
Денеска (27.09.2022) во полициска станица во СВР Скопје, во присуство на родител и адвокат, бил извршен службен разговор со 17-годишник од Скопје. Тој се сомничи...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 26.09.2022 во 20.55 часот на регионалниот пат Македонски Брод-Прилеп, на излезот од с.Ропотово, полициски службеници од СВР Битола-Полициско одделение Ропотово го лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈА

Фатен крадец на дело во Битола, расчистени 14 тешки кражби

M T
На 14.09.2022 во 14.50 часот на ул.„Филип Втори Македонски” во Битола, полициски службеници од Криминалистичка полиција и Полициска станица за безбедност на сообраќајот при СВР...
МАКЕДОНИЈА

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T
На 15.09.2022 околу 16.30 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Битола. Тој бил...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од гостиварско

M T
Вчера (11.09.2022) околу 10.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во гостиварски Добридол лишиле од слобода малолетник од ова село, поради...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Скопје, ќе биде спроведен во затвор

M T
Денеска (09.09.2022) околу 10 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.М.(39) од...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 08.09.2022 во 11.50 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Полициската станица Центар бил лишен од слобода Џ.Б.(26) од Скопје поради постоење...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Гостивар, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 04.09.2022 околу 19.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 30-годишниот Ш.Ф. од гостиварско Чегране, кој претходно...