33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен прилепчанец баран со потерница

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп. Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор

M T

Приведен крадец од Штип

M T

Приведен крадец од гостиварско

M T

Приведено лице во Штип по распишана потерница

M T

Приведен крадец од скопско за издржување казна затвор од една година

M T

Приведен разбојник од Тетово

M T