11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » казна
Македонија

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T
Денеска (16.09.2022) во 08.40 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле 45-годишниот...
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T
На 15.09.2022 во 17.00 часот во с.Герман, општина Ранковце, полициски службеници од Полициското одделение Ранковце ја лишиле од слобода В.С.(34) од Скопје, со живеалиште во...
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница за издржување двегодишна затворска казна

M T
Денеска (15.09.2022) во 13.05 часот во населба Автокоманда во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(39) од...
Македонија

Приведен бегалец од затвор, вратен на доиздржување на казната

M T
На 01.09.2022 во 17.00 часот во Штип, полициски службеници од СВР Штип го привеле Ш.Н.(30) од Штип. Тој бил баран по потерница од казнено-поправната установа...
Македонија

Приведен скопјанец за издржување 18-месечна затворска казна

M T
На 31.08.2022 во 12.50 часот на подрачје на Центар во Скопје, полициски службеници од тим Потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар...
СветМозаик

Продуцентите на Rust ја добија максималната парична казна за смртта на снимателката

M T
Продуцентите на филмот Rust, во кој актерот и продуцент Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс на снимањето, се казнети со 136.793 долари, јавува „Би-би-си“....
КоронавирусСветВо тренд...

Kазнети 3.600 долари зашто на една минута го напуштиле карантинот

M T
Тајванските здравствени власти казнија индонезиски рибари со 3.610 долари затоа што ги напуштиле хотелските соби за време на карантин за нешто повеќе од една минута....
КоронавирусСвет

Од денеска сите Грци постари од 60 години мора да се вакцинираат или ќе платат казна

M T
Во Грција од денеска стапуваат на сила мерките за изрекување казни за лица над 60 години кои не се вакцинирани против Ковид-19. Од околу 300.000...
Македонија

Приведен гостиварец баран за издржување казна затвор

M T
На 07.12.2021 во 20.00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле И.А.(54) од Гостивар. Тој бил баран со судска наредба за...
CentarСветВо тренд...

И тоа е можно: Казнета со 192.825 евра за брзо возење во Швајцарија

M T
Во Швајцарија, еднна милионерка е осудена со парична казна од 192.825 евра за брзо возење. Оваа претприемачка го возеше својот Ренџ Ровер со брзина од...
Мозаик

Татко ја принуди својата ќерка (16) да ја избричи главата, откако таа и се потсмеваше на девојка болна од рак

M T
Таткото на една тинејџерка откри на Редит зошто ја натера својата 16-годишна ќерка да ја избричи главата. Имено, тој објасни дека неговата поранешна сопруга била...
CentarСветМозаик

Добил 450 евра казна бидејќи се бакнувал со девојката на улица во Приштина

M T
По неколку предупредувања, косовската полиција казни шведски државјанин во Приштина за бакнување на неговата девојка на улица. Се се случи на 28 јули во близина...