6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » затворска казна
Македонија

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

M T
Вчера (03.10.2022) во 16.00 часот, на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, го привеле 53-годишниот Р.Д....
Македонија

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T
На 20.09.2022 во 17.00 часот на улица „Никола Тесла“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, со судска наредба, го привеле 46-годишниот тетовец Р.М. за...
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T
На 14.09.2022 во 03.00 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево...
Македонија

Приведено лице за издржување затворска казна

M T
Денеска (07.09.2022), на граничниот премин „Долно Блаце“, од слобода бил лишен Н.Љ.(25) од Тетово. При пасошка контрола и при проверка во оперативната евиденција било констатирано...
Македонија

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

M T
На 30.06.2022 во 09.40 часот во с.Неготино, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 22-годишниот С.Т. од с.Неготино....
Македонија

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T
На 29.06.2022 околу 20.00 часот на улица „Драге Тодоровски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 56-годишниот гостиварец М.С.....
Македонија

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

M T
На 27.06.2022 околу 14.30 часот на улица „Иљо Антевски-Смок“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле...
Македонија

Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна

M T
На 27.06.2022 околу 14.00 часот во тетовско Јажинце, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево го привеле 43-годишниот Б.Б. од ова село. Тој...
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T
На 23.06.2022 во 22.00 часот на ул.„Морава“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир го лишиле од слобода Р.Е.(22) од Скопје. Тој...
Македонија

Приведено лице по распишана потерница за издржување затворска казна

M T
На 19.04.2022 во 15.00 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(24)...
Македонија

Приведено лице барано со централна потерница за издржување затворска казна

M T
На 18.04.2022 во 15.500 часот во с.Идризово, скопско, полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Гази Баба – Потраги го лишиле од слобода е Х.М.(32)...
Македонија

Приведена скопјанка за издржување затворска казна

M T
На 21.03.2022 во 15.30 часот на ул.„Васко Карангелевски“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Кисела Вода при СВР Скопје ја лишиле од...