Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : затворска казна

Македонија

Приведен криминалец осуден на скоро 13 години затворска казна

M T
На 22.11.2021 во 22.55 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на подрачјето Кисела Вода го лишија од слобода С.К.(38) од Скопје. Тој се барал...
Македонија

Приведена гевгеличанка за издржување на затворска казна

M T
На 28.10.2021 во 00.10 часот на влез во село Мрзенци, гевгелиско, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ја лишиле од...
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна

M T
На 08.07.2021 од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Гази Баба бил лишен од слобода В.А.(30) од Скопје. За...
Македонија

Приведен дилер од Скопје кој бил во бегство 17 години

M T
Шеесет и тригодишен скопјанец е приведен за издржување затворска казна од 12 години. Според информациите од МВР, тој бил во бегство 17 години. Полициски службеници...