25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дилер
Македонија

Приведен дилер на дрога баран со потерница за издржување казна затвор од 18 месеци

M T
Денеска (29.07.2022) во 10.15 часот на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(47)...
Македонија

Приведен дилер од тетовско, кај него пронајдени кокаин и марихуана

M T
Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово лишен е од...
Македонија

Приведени дилери во Дебар, пронајдена е марихуана

M T
На 14.04.2022 на излезот од Дебар кон Маврово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар во кооординација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи...
Македонија

Претрес во Струмица, пронајдена марихуана, приведен дилер

M T
На 08.04.2022, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.Ф.(32) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена...
Македонија

Приведен дилер од струмичко, при претрес пронајдени амфетамин и марихуана

M T
Денеска (25.03.2022), полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода T.М.(37) од село Василево, струмичко. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба,...
Македонија

Во Ресен приведен дилер од прилепско, запленет 1 килограм марихуана

M T
На 22.03.2022 во 14.25 часот во Ресен, на ул.„Корчуланска“, од страна на полициски службеници од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Ресен бил лишен...
Македонија

Претрес во Кичево, приведен дилер на кокаин

M T
На 04.03.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ и ОВР Кичево го приведоа Е.П. од...