23.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лице
Македонија

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

M T
На 27.06.2022 околу 14.30 часот на улица „Иљо Антевски-Смок“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле...
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T
На 23.06.2022 во 22.00 часот на ул.„Морава“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир го лишиле од слобода Р.Е.(22) од Скопје. Тој...
Македонија

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од три години

M T
На 20.06.2022 во 16.45 часот во с.Семениште, општина Сарај, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.А.(67) од с.Семениште....
Македонија

Приведено лице од Струга за доиздржување казна затвор од пет години

M T
На 13.06.2022 во 20.10 часот на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Л.Г.(28)...
Македонија

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од една година

M T
На 30.05.2022 во 16.40 часот во с.Крушопек, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Е.(46) од с.Крушопек....
Македонија

Претрес во скопско, пронајдена дрога, приведено едно лице

M T
Денеска (20.04.2022) во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода А.Ш.(23) од с.Идризово, скопско. При претрес...
Македонија

Приведено лице барано со централна потерница за издржување затворска казна

M T
На 18.04.2022 во 15.500 часот во с.Идризово, скопско, полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Гази Баба – Потраги го лишиле од слобода е Х.М.(32)...
Македонија

Приведено лице барано со централна потерница за издржување казна затвор од три години

M T
Денеска (14.04.2022) во 11.30 часот на ул.„Александар Турунџев“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги – Чаир при СВР Скопје го лишиле од слобода...
Македонија

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

M T
На 09.03.2022 на подрачјето на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при Секторот за внатрешни работи...