21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер на дрога баран со потерница за издржување казна затвор од 18 месеци

Денеска (29.07.2022) во 10.15 часот на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(47) од Скопје. Тој бил баран со потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Претрес во Битола, пронајден хероин, приведен дилер

M T

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T

Приведен криминалец баран со потерница за издржување двегодишна затворска казна

M T

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T