Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » криминалец
Македонија

Приведен криминалец за издржување казна затвор од пет и пол години

M T
Денеска (27.12.2021) во 08.30 часот на ул.„Дижонска“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Р.Ј.(25) од Скопје. За...
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница

M T
На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп. За него била распишана потерница од...
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница, пронајдена и марихуана

M T
На 15.12.2021 во 02.20часот на ул.„Ѓорче Петров“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ш.(22) од Скопје затоа што за него бил распишан...
Македонија

Приведен криминалец осуден на скоро 13 години затворска казна

M T
На 22.11.2021 во 22.55 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на подрачјето Кисела Вода го лишија од слобода С.К.(38) од Скопје. Тој се барал...
Македонија

Приведен криминалец баран по централна потерница

M T
На 04.11.2021 во 17.00 часот на ул.„23 Октомври” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим – потраги при СВР Скопје, врз основа на судска наредба,...
Македонија

Приведен криминалец баран по потерница

M T
Денеска (17.09.2021) на ул.„Бранко Заревски” во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода-Отсек потраги, врз основа на распишана централна потерница, го лишиле од слобода Д.Р.(51)...
Македонија

Бегалецот Никола Груевски се огласи на фејсбук, тврди дека не го организирал терористичкиот напад врз парламентот на 27 април

CENTAR MKD
Денес Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава со држење политички говор во...