14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница за издржување двегодишна затворска казна

Денеска (15.09.2022) во 13.05 часот во населба Автокоманда во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(39) од Тетово, со живеалиште во Скопје.

Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Приведен крадец осуден на тригодишна затворска казна

M T

Приведен бегалец од затвор баран со потерница, вратен во казнено поправната установа

M T

Приведен бегалец од затвор, вратен на доиздржување на казната

M T