Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Ве нема на листата за ваучерите со пари кои ги дели владата, а ги исполнувате условите? – Еве што треба да направите до утре

Утре истекува рокот за граѓаните кои ги исполнуваат условите, а ги нема во списоците за ваучерите со пари кои ги дели државата.

Граѓаните кои не се на списоците до утре на пладне ќе треба да пратат приговор на следнава емаил адреса: finansiskimerki@gs.gov.mk.
подели

Според официјални информации од Владата досега стигнале дури 30 илјади приговори.

Средношколци, студенти, но и граѓани кои имаат пониски примања од 15.000 денари биле во најголем број од лицата кои испратиле приговор.

Повеќе за државната помош која им следува на граѓаните може да проверите на следниот линк.

Можеби ќе ве интересира

Проверете дали сте на листата од речиси 300.000 граѓани кои добиваат 6.000 денари помош – Конечно списокот е ажуриран и објавен на интернет

CENTAR MKD

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата – Објавени се условите, а помошта ќе се исплати откако ќе се гласа за законот во Собранието

CENTAR MKD

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата, проверете дали ги исполнувате условите

CENTAR MKD