Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Државата дели помош, а ова е листата: Објавени се граѓаните кои ќе добијат картички со кеш и ваучери за туризам – еве како да проверите

Владата ја објави веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk.

На овој линк   треба да го внесете вашиот матичен број, при што ќе добиете информација дали ви следува помош од државата.

Еве како ќе се дели помошта:


Страница 1


Страница 2

страница 3

страница 4

страница 5

страница 6

 

Можеби ќе ве интересира

Проверете дали сте на листата од речиси 300.000 граѓани кои добиваат 6.000 денари помош – Конечно списокот е ажуриран и објавен на интернет

CENTAR MKD

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата – Објавени се условите, а помошта ќе се исплати откако ќе се гласа за законот во Собранието

CENTAR MKD

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата, проверете дали ги исполнувате условите

CENTAR MKD

Следува нова помош за граѓаните и стопанството: Со мерката за финансиска поддршка од 14 500 денари по вработен за три месеци поддржани се околу 120.000 вработени и околу 20.000 компании

CENTAR MKD

Државата подели 300.000 картички со кеш за купување на македонски производи

CENTAR MKD

Добра вест: Државата дели картичка од по 9.000 денари и за пензионерите, самохраните родители, стечајците, невработените

CENTAR MKD