19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

Денеска (16.09.2022) во 08.40 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле 45-годишниот гостиварец С.А. за издржување затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во Скопје

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Приведен криминалец баран со потерница за издржување двегодишна затворска казна

M T

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

M T