5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Груевски
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски повторно кај својот ментор Груевски по инструкции за референдумот

M T
Христијан Мицкоски повторно беше во Будимпешта, веројатно по нови инструкции од неговиот ментор, криминалецот во бегство Никола Груевски, соопшти СДСМ. „ Откако му пропаднаа сите...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Нема да дозволиме блокадите нарачани од Груевски да ја закочат државата

M T
Христијан Мицкоски најавува нови засилени блокади во време на најголемата економска и енергетска криза по втората светска војна, кога Собранието треба да носи брзи и...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Груевски даде наредба, Мицкоски одработува за странски интереси

M T
Во време на најголемата економска и енергетска војна, Христијан Мицкоски најавува нови засилени блокади наместо да понуди конструктивност, се вели во соопштението од СДСМ. Од...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски: Дали поврзаноста меѓу Мицкоски и компанијата на Груевски е причина за молкот за црната листа на САД?

M T
Дали поврзаноста меѓу Мицкоски и компанијата на Груевски е причина за молкот за црната листа на САД? Ова прашање на прес-конференција го постави пратеникот и...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Груевски на црната листа на САД а Мицкоски молчи, затоа што се исти

M T
Никола Груевски, шефот на Христијан Мицкоски и човек кој се уште управува со ВМРО-ДПМНЕ „од сенка“ е ставен на црната листа на Соединетите американски држави....
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: И Мицкоски ли е сниман од Груевски па мора да му ги спроведува нарачаките и да го брани?

M T
По честите посети на Христијан Мицкоски на Будимпешта локацијата каде што е пребеган Никола Груевски со право се поставуваат прашањата со што криминалецот во бегство...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

На безгрижните денови на Груевски можеби им се ближи крајот, пишува „Репортинг Демокраси“

M T
Политичката клима во Унгарија би можела да стане неповолна за Никола Груевски по изборот на Петер Марки-Зај за лидер на здружената опозиција, кој се смета...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Дури и кадрите на Груевски не сакаат да бидат официјални кандидати на ВМРО ДПМНЕ, Арсовска е избрана да го понесе поразот во Скопје

M T
Реакција од СДСМ на изјавата на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ: Дури и кадрите на Груевски не сакаат да бидат официјални кандидати на ВМРО ДПМНЕ, Арсовска...
Македонија

Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

M T
Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од...
Македонија

Заев на трибина во Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара довера од граѓаните, може за 4.5 години

CENTAR MKD
Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не...