14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец осуден на тригодишна затворска казна

На 13.09.2022 во 16.10 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ј.(40) од Скопје. Тој бил баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Скопје

M T

Фатен крадец на дело во Битола, расчистени 14 тешки кражби

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T