11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

На 15.09.2022 во 17.00 часот во с.Герман, општина Ранковце, полициски службеници од Полициското одделение Ранковце ја лишиле од слобода В.С.(34) од Скопје, со живеалиште во Гевгелија. Таа била барана по наредба од Основен суд Гевгелија за издржување на затворска казна за сторено кривично дело по член 201 од Кривичниот законик.

В.С. била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

M T

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T

Приведен криминалец баран со потерница за издржување двегодишна затворска казна

M T