11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » претреси
Македонија

Претреси во Скопје, пронајдена дрога и украдени предмети, приведени две лица

M T
На 31.08.2022 во 19.45 и 22.00 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за внатрешни работи Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода М.Ж.(19)...
Македонија

Претреси во КПД Прилеп: кај осудените лица пронајдени ножеви и други забранети предмети

M T
Денеска (21.07.2022) полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за специјални полициски операции – Единица за...
Македонија

Претреси во Скопје, пронајдени над 600 грама амфетамин, приведени двајца криминалци

M T
На 29.03.2022 околу 04.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од ЕВР Карпош ги лишиле од слобода В.Ѓ.(43) и Н.Т.(31), двајцата од Скопје, поради...
Македонија

Претреси во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две лица

M T
На 06.02.2022 околу 14.30 часот на ул.„Јован Планински“ во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци ги лишиле од слобода К.Ч.(39) и П.С.(38), двајцата од...
Македонија

Претреси имаше кај повеќе лица од Скопје и Делчево поврзани со ЕВН, соопшти Финансиската полиција

M T
Управата за финансиска полиција, во координација со Основното јавно обвинителство Скопје врши проверки во рамки на предистражна постапка, а по претходно добиени сознанија за извршени...