Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : народ

Свет

Вучиќ: Ќе го одбраниме нашиот народ на Косово и Метохија, нема повлекување

M T
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави фотографија на својот Инстаграм профил, заедно со која напиша: „Ќе ги браниме нашите луѓе на Косово и Метохија“. „...
Македонија

Пендаровски: Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ

M T
Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ. Таа започнува како идеја на една генерација која сака да биде своја на своето и самата...