33.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево, едно лице го загуби животот

Утрово околу 02.30 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун, општина Дебарца, случена е сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Бмв“ со струшки регистарски ознаки, управувано од М.М.(21) од Струга и патничко возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Д.(62) од селото Ботун.

Од здобиените повреди на местото починал Ѓ.Д., а М.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општа болница Охрид.

Увид на местото на настанот извршиле екипа на СВР Охрид и Јавен обвинител, по чија наредба врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Можеби ќе ве интересира

Вклучете го возењето велосипед во секојдневниот живот: Позитивно влијае на координацијата и ја подобрува циркулацијата

M T

Се нормализира животот во Шангај – Се отвораат продавници и трговски центри

M T

ПРОДОЛЖЕТЕ ГО ЖИВОТОТ – Еве колку треба да пешачите секој ден

M T

Дали сте во постојан страв дека во секое време ќе добиете некоја болест? – Еве како да препознаете дека сте ХИПОХОНДРИК

M T

Ако ве КАСНЕ СТРШЛЕН, еве што треба да направите за да СИ ГО СПАСИТЕ ЖИВОТОТ

M T

Најмалку 27 лица загинати во сообраќајна несреќа во Украина

M T