Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » градоначалници
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника поради слабата работа на нивните градоначалници кои се големо разочарување

M T
Соопштение на СДСМ: Голема е паниката во ВМРО-ДПМНЕ поради слабата работа на нивните градоначалници, па затоа имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста со барања...
Македонија Во тренд...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Законите важат за сите подеднакво, без разлика за кое име и презиме станува збор, а тоа е потврдено...
Македонија

Лукаревска: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не потсетуваат како владееше нивниот режим

M T
„Гледајќи ги како работат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се потсетуваат како оваа партија владееше. Гледаме дека сакаат централната власт да ја претстават како одговорна и...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Стефан Богоев: Неспособноста на градоначалниците на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски брза да ја покрие со барање за избори

M T
Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ по секоја цена бараат предвремени парламентарни избори во надеж дека на тој начин ќе ја прикријат неспособноста и неработењето на нивните...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Програмите на нашите кандидати за градоначалници го имаат најдоброто – важни и реално остварливи проекти за подобар животен стандард

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ како одговорна и државотворна партија нуди низа проекти кои го унапредуваат квалитетот на животот на граѓаните и европските стандарди ги носат...
Македонија

Али Aхмети ги претстави петте програмски завети на ДУИ за локалните избори

M T
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, ја претстави новата платформа и петте клучни ветувања, што од партијата ги нарекуваат 5 завети, до кои...
Македонија

Извршниот одбор на СДСМ утврди нови, дополнителни кандидати за градоначалници кои ќе ги објавиме во текот на утрешниот ден

M T
Вечерва, Извршниот одбор на СДСМ одржа седница на која беа дефинирани уште неколку нови, дополнителни кандидати за градоначалници. Сите утврдени кандидати се дел од најдобрата...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Во понудата за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ не верува ниту Мицкоски, СДСМ е убедлив фаворит и победник на изборите

M T
Соопштение на СДСМ: Во понудата за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ не верува ниту Мицкоски, СДСМ е убедлив фаворит и победник на изборите Вчерашното претставување на кандидатите...