21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » обид за убиство
МАКЕДОНИЈА

Приведен струмичанец, поднесена кривична пријава за обид за убиство

M T
Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници Одделението за внатрешни работи Струмица по преземени мерки и...
МАКЕДОНИЈА

Турски државјанин осомничен за обид за убиство во скопската чаршија

M T
Скопското основно јавно обвинителство ќе покрене истражна постапка против 30-годишен турски државјанин осомничен за обид за убиство во старата скопска чаршија. Како што информираат од...