25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фрижидер
ТЕМАМОЗАИК

Овие намирници немаат рок на траење, може да се чуваат на собна температура

M T
Чувањето на некои намирници во фрижидер може да направи повеќе штета отколку добро. На пример, медот може да стои засекогаш на собна температура, но во...
ТЕМАМОЗАИК

НИКАКО не го правете ова! – Повеќето луѓе прават голема грешка кога ја одмрзнуваат храната, а еве и зошто

M T
Повеќето луѓе ја одмрзнуваат храната за следниот ден така што само ја „туркаат“ во фрижидерот. Или, ако им треба храната порано, ја ставаат замрзнатата храна...
МОЗАИК

ЧУВАЊЕТО НА МЛЕКО ВО ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ Е ГОЛЕМА ГРЕШКА: Кога ќе ја видите причината, НИКОГАШ нема да го повторите тоа

M T
Скоро сите го оставаме млекото во вратата од фрижидерот. Сепак, постои причина зошто не треба да го правиме ова. Имено, експертите велат дека млекото ќе...
МОЗАИК

ЗОШТО ЗАМРЗУВАЧОТ НЕМА СВЕТЛИНА, А ФРИЖИДЕРОТ ИМА? Причината е за заштеда на пари – Еве како

M T
Дали некогаш сте се запрашале зошто има светла во фрижидерот кога ја отворате вратата и зошто замрзнувачот е темен? Постојат многу теории и шпекулации за...
ТЕМАМОЗАИК

Веројатно и вие грешите: Овие намирници ТРЕБА да се чуваат во фрижидер

M T
Една од најтажните реалности на модерниот живот е фрлање на храната во ѓубре, најчесто затоа што е расипана поради несоодветно складирање. Секој знае дека млечните...