Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » намирници
Centar Мозаик

Без грижа на совест: Четири намирници кои можете да ги јадете навечер

M T
Иако не треба да јадеме доцна навечер по 19 часот, понекогаш е невозможно да се игнорира гладот, кој се јавува во вечерните часови. Во тој...
Мозаик Здравје

Десет намирници кои ја зајакнуваат моќта на вашиот мозок

M T
Уживајте во грст јаткасти плодови дневно за да го подобрите вашето расположение и мисловните процеси За да се чувствувате добро, целата растителна храна треба да...
Centar Здравје

4 намирници го забрзуваат и најбавниот метаболизам

M T
Наместо со обилен оброк, денот треба да започне со храна која е лесна, но хранлива, предлага нутриционистот Нмами Агарвал. Во нејзиниот блог Nmami Life, таа...
Centar Здравје

Зајакнување на имунитетот: Овие 5 намирници треба да ги јадете до пролет

M T
Кога доаѓаат постудени денови, на телото му треба повеќе од оние намирници кои содржат витамини, особено витаминот Ц, кој е клучен за борба против вирусите...
Centar Мозаик

Веројатно и вие грешите: Овие намирници ТРЕБА да се чуваат во фрижидер

M T
Една од најтажните реалности на модерниот живот е фрлање на храната во ѓубре, најчесто затоа што е расипана поради несоодветно складирање. Секој знае дека млечните...
Centar Здравје

Комбинација на две намирници ги уништува маснотиите и калориите: Ефикасно е само ако се пие во ОВА СПЕЦИФИЧНО ВРЕМЕ

M T
Замислете ситуација кога јадете без да се лепат калориите што ги внесувате! Домашните природни лекови ретко се комплицирани за подготовка, тие обично се комбинација од...
Centar Здравје

Депресивни сте? Овие намирници веднаш морате да ги исфрлите од исхраната!

CENTAR MKD
Постојат намирници кои влијаат на расположението и никако не би смееле да ги внесувате во организмот. Познато е дека кога сте потиштени, често посегнувате по...