Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » недостиг
CentarБизнис

По поскапувањето има недостиг: Летово може да недостасуваат овие намирници

M T
Веќе некое време се соочуваме со поскапување на храната, а недостигот може да биде дополнителен проблем. Извршниот директор и основач Биндија Вакил од Ресилинац, компанија...
БизнисСвет

Недостигот на храна предизвикува проблеми во Америка: „Ова не се случило 30 години“

M T
Пандемијата на коронавирусот предизвика проблеми со набавката и испораката на одредена храна во светот, а со овој проблем се бори и најголемиот град во САД,...
Свет

СЗО предупредува: Следната година може да дојде до недостиг од шприцеви

M T
Следната година може да дојде до недостиг од шприцеви, предупредуваат од Светската здравствена организиација (СЗО). Недостатокот може да се должи на спроведувањето на кампањата за...
Свет

На милиони луѓе во Сирија и Ирак им се заканува недостиг на вода и храна

M T
Милиони луѓе во Сирија и Ирак се во опасност да останат без вода, електрична енергија и храна поради зголемените температури и рекордно ниското ниво на...