10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » костадинов
МАКЕДОНИЈА

Коста Костадинов на чести средби со граѓаните – Ретко одат на седниците на општинските совети, ама сакаат средби со градоначалници

M T
НВО Инфоцентарот во соработка со партнерските организации, а со поддршка на меѓународниот центар „Олоф Палме“ од Шведска, во рамки на проектот „Активни граѓани и партиципативна...
МАКЕДОНИЈА

Костадинов: На државата и е потребна нормализација за да не го напушти демократскиот пат и да западне во ретроградни процеси

M T
На седниците на Извршниот одбор, а потоа и на Централниот одбор на СДСМ се отворија многу прашања, но имајќи го предвид моментумот во кој се...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Костадинов на 24: Во изминатите 16 години Струмица од слепо црево на југоистокот, стана град со кој сите се гордееме

M T
„Струмица во овие 16 години има локална власт предводена од СДСМ и нижи низа успеси и процеси. Од општинската инфраструктура во градот и населените места,...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Костадинов од Струмица: Не барам глас за да владеам, туку за да служам

M T
„Не бараме глас за да владееме, бараме глас за да служиме. Едиснтвеното што го бараме од Струмица е верба во нашата искрена намера да ја...
МАКЕДОНИЈАИЗБОРТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: СДСМ ја има најдобрата понуда за секоја општина, во понудата на ВМРО-ДПМНЕ не верува ниту Мицкоски

M T
Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: СДСМ утврди 51 кандидат за градоначалници за претстојните локални избори. Станува збор за докажани, угледни, професионални...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Левица и ВМРО-ДПМНЕ во Собрание блокираат се што е во интерес на граѓаните, не нудат ништо што е во интерес на државата

M T
Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: Прашање: Левица вчера најави дека поради законот за државјанство што го предлага владата со...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Костадинов за „Утрински брифинг“: Нема отстапување од идентитетските линии, македонскиот јазик и посебноста не се и нема да бидат предмет на разговори

M T
“СДСМ покажа капацитетност, лидерство и спремност, дека сме за реализација на стратешките интереси, без да бидат повредени идентитетските интереси, во НАТО влеговме како Македонци што...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Преспа форум дијалогот ја потврди силната меѓународна поддршка за нашата држава и дополнително ја зајакна нашата меѓународна позиција

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов портпарол на СДСМ и пратеник: Преспа форум дијалогот што пред неколку дена се одржа во Охрид е историски важен настан кој носи...
МАКЕДОНИЈА

Костадин Костадинов: СДСМ носи закони важни за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ блокира, се заканува и шири лажни вести

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Почитувани граѓани, почитувани новинари, Вчера парламентарното мнозинството предводено од СДСМ донесе важни законски измени кои го подобруваат...
МАКЕДОНИЈА

Костадин Костадинов: Со еколошката такса ќе се обезбедат над 55 милиони евра за инвестиции во екологијата, опозицијата да се откаже од блокадите

M T
Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Прашање: Во Собрание влезен е законот за зелената такса по скратена постапка, но се...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Растот на платите, намалената невработеност се показател за успешните економски политики на СДСМ

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Почитувани, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжуваат да инвестираат во човечкиот капитал во сите сектори. Во тек...
МАКЕДОНИЈА

Костадин Костадинов: Македонскиот идентитет е заштитен, сторивме се, на ред е ЕУ да испорача

M T
Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Прашање: Утре е денот кога ќе го добиеме финалното Да или Не од Европскиот...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: СДСМ е со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ на браникот на криминалот, нема боја што може да ги покрие нивните блокади

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Почитувани, Разликата меѓу одговорниот, државнички однос на СДСМ и деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се потврдува и продлабочува....