10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » новинарски прашања
МАКЕДОНИЈА

Костадин Костадинов: Со еколошката такса ќе се обезбедат над 55 милиони евра за инвестиции во екологијата, опозицијата да се откаже од блокадите

M T
Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Прашање: Во Собрание влезен е законот за зелената такса по скратена постапка, но се...