Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » успешни економски политики
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Растот на платите, намалената невработеност се показател за успешните економски политики на СДСМ

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Почитувани, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжуваат да инвестираат во човечкиот капитал во сите сектори. Во тек...