9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » држава

Tag : држава

Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е против успесите на државата, тој знае само да блокира процеси кои се во интерес на државата

M T
Соопштение на СДСМ – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски: Христијан Мицкоски останува против сите успеси на државата, останува заглавен во режимската матрица која...
Македонија

МОН: Државата може да оди напред со стратешки вложувања во науката, оценка на панелистите на конференцијата „Наука за развој, заедно е возможно“

M T
Преку јавен повик МОН распредели 224 милиони денари за финансирање на научно-истражувачки проекти за поддршка на развој на лабораториските ресурси на факултетите, научните институти и...
Македонија

Костадинов: На државата и е потребна нормализација за да не го напушти демократскиот пат и да западне во ретроградни процеси

M T
На седниците на Извршниот одбор, а потоа и на Централниот одбор на СДСМ се отворија многу прашања, но имајќи го предвид моментумот во кој се...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ Скопје: Бегањето од дебати на Данела потсетува на едно мрачно и тешко време за медиумите и демократијата во државата

M T
Соопштение на СДСМ Скопје: Данела Арсовска, кандидатката за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ, не се појави на за синоќа закажаната ТВ дебата на Канал 5, во...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Време е да се обединиме, државата може да оди напред само ако и Град Скопје и општините туркаат напред

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики...
Коронавирус Македонија

Наместо во изолација, пет лица од Тетово и Гостивар ја напуштиле државата

M T
Пет лица од Тетово и Гостивар и покрај забраната за движење, ја напуштиле државата. При контрола од страна на полициски службеници, лицата на кои им...
Спорт

Државата ќе ги награди Дејан Георгиевски и неговиот тренер со 2,4 милиони денари за среброто на Олимписките игри

M T
Државата ќе ги награди Дејан Георгиевски и неговиот тренер со 2,4 милиони денари за освоениот сребрен медал во дисциплината таеквондо на Олимписките игри во Токио....