Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » глас
КоронавирусМозаик

Мобилна апликација може да детектира Ковид-19 според анализа на гласот

M T
Апликација за мобилни телефони може со висока прецизност да детектира заразеност со Ковид-19 преку анализа на гласот, тврдат научниците. Се работи за модел на вештачка...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Костадинов од Струмица: Не барам глас за да владеам, туку за да служам

M T
„Не бараме глас за да владееме, бараме глас за да служиме. Едиснтвеното што го бараме од Струмица е верба во нашата искрена намера да ја...