17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » закони
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски на погрешна страна, блокира закони, ги оправдува сите што поддржуваат агресија врз Украина

M T
ВМРО-ДПМНЕ долго време се обидуваат на секаков можен начин да ја опструираат работата на Собранието, од 87 закони, дури 21 се блокирани во комисијата за...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пецаков ги прекрши законите, го загрози јавното здравје и мора да одговара

M T
Соопштение на СДСМ: Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за...
Мозаик

ЗАПОЗНАЈ ГИ 12-те ЗАКОНИ НА КАРМАТА: Ако не ги следиш, очекувај да ти се вратат како БУМЕРАНГ!

M T
Според експертите, често има заблуди за тоа што всушност е кармата и како таа е поврзана со нашите животи. Оваа статија ќе помогне да се...
Македонија

НУРЕДИНИ: Усвоени преостанатите закони од областа на управување со отпадот

M T
На денешната 50-та седница, Собранието на Република Северна Македонија се донесоа останатите четири закони од областа на управување со отпадот: Закон за управување со отпадот,...
Македонија

Костадин Костадинов: СДСМ носи закони важни за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ блокира, се заканува и шири лажни вести

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Почитувани граѓани, почитувани новинари, Вчера парламентарното мнозинството предводено од СДСМ донесе важни законски измени кои го подобруваат...