15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : вмро

Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Најавите за блокада на еколошката такса докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ ни за милиметар не е поместена од антидржавната матрица

M T
Во ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски нема нова понуда, нов концепт на повидок. Провидна лага се наводните нови политики на ВМРО-ДПМНЕ, партија чии деструктивни и...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Лажен е наводниот нов концепт на ВМРО-ДПМНЕ, затоа ги очекува нов пораз од граѓаните

M T
Соопштение на СДСМ „Лажни и провидни се наводните нови политики, наводниот нов концепт на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ не може да се оправи ни самата, а не...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги качи цените на струјата и на горивата до плафон, нафтата и со еколошката такса ќе биде најевтина

M T
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да тера лицемерие, да шири измислици, глумејќи загриженост за наводни поскапувања, а до плафон ги покачи цените на струјата и на горивата....
Македонија ТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: СДСМ е со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ на браникот на криминалот, нема боја што може да ги покрие нивните блокади

M T
Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Почитувани, Разликата меѓу одговорниот, државнички однос на СДСМ и деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се потврдува и продлабочува....
Македонија

Скопјани треба да знаат дека утре ВМРО ДПМНЕ ќе протестира и дека сообраќајот во центарот среде најголемите гуж ќе биде блокиран

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста, дека за утре (20.12.) од 19,00 часот е закажан протест во Скопје организиран од страна на политичка партија...