6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : булевар

Македонија Локално

Реконструкција на страничното зеленило на булеварот Партизански одреди во Карпош

M T
На барање на жителите на Општина Карпош Градот Скопје ќе го обнови зеленилото на булеварот Партизански одреди, на потегот од крстосницата со улицата Московска до...
Македонија

Љубица Јанчева: Почна проширувањето на булеварот Борис Трајковски, го правиме најдоброто за Скопје

M T
Изјава за медиуми, Љубица Јанчева, претседателка на Советот на Град Скопје и претседателка на ОО СДСМ Аеродром Почитувани, СДСМ на локално и на централно ниво...
Македонија Локално

Почна да се гради булеварот до Драчево

M T
Градот Скопје денеска го почна проширувањето и реконструкцијата на булеварот Борис Трајковски, на потегот од крстосницата во Пинтија до мостот на Марковарека пред Драчево. На...