24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пат
Македонија

Тешко повреден гостиварец откако со трактор со дрва излетал од патот

M T
Синоќа во 19.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на шумски пат во атарот на гостиварско Галате, управувајќи трактор со кој превезувал огревни дрва,...
Македонија

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

M T
Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани-Делчево, кај с.Очипала, при што возачот се здобил со тешки повреди. Според информациите се работи С.Ц., жител на Делчево. Во...
Македонија

Бочварски: Привршува изградбата на обиколницата во Штип, експресниот пат до Радовиш готов до април 2022 година

M T
Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, изјави дека привршува изградбата на обиколницата во Штип и најави дека експресниот пат до Радовиш ќе биде готов...