Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пат
Македонија

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

M T
Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани-Делчево, кај с.Очипала, при што возачот се здобил со тешки повреди. Според информациите се работи С.Ц., жител на Делчево. Во...
Македонија

Бочварски: Привршува изградбата на обиколницата во Штип, експресниот пат до Радовиш готов до април 2022 година

M T
Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, изјави дека привршува изградбата на обиколницата во Штип и најави дека експресниот пат до Радовиш ќе биде готов...