16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кокаин
Македонија

Млада охриѓанка затекната со кеса со кокаин на музичка манифестација

M T
На 29.07.2022 околу 22.00 часот, во СВР Охрид приведена е М.Ј.(20) од Охрид. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници...
Македонија

Приведен дилер од тетовско, кај него пронајдени кокаин и марихуана

M T
Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово лишен е од...
Македонија

Во дрвен плакар на поткровје скопјанец криел марихуана и кокаин

M T
Основното јавно обвинителство Скопје врши истрага против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...
Македонија

Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице

M T
Денеска (29.06.2022) околу 06.50 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.О.(20) од с.Грчец....
Македонија

Приведени дилери во Битола, затекнати при купопродажба на кокаин и марихуана

M T
На 15.06.2022 околу 22.00 часот пред угостителски објект на ул.„Новачки Пат“, полициски службеници од СВР Битола – Одделение за криминалистичка полиција – Отсек за недозволена...
Свет

Тежок удар за колумбискиот картел, запленети повеќе од четири тони кокаин во Италија

M T
Италијанската полиција заплени 4,3 тони уличен кокаин вреден 240 милиони евра, што му нанесе тежок удар на колумбискиот клан дел Голфо, соопштија истражителите. Полицијата соопшти...
Свет

Тело на нуркач и 50 килограми кокаин пронајдени на брегот на река во Австралија

M T
Австралиската полиција денеска започна истрага откако 50 килограми супстанца за која се верува дека е кокаин, чија вредност на црниот пазар се проценува на околу...
Македонија

Приведени тројца дилери од гостиварско, пронајден кокаин

M T
На 12.04.2022 во 21.15 часот во с.Зубовце, општина Врапчиште, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гостивар ги лишиле...
Македонија

Претрес во гостиварско, пронајден кокаин, приведено едно лице

M T
На 24.03.2022 во 22.40 часот во с.Чегране, гостиварско, полициски службеници од СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Ш.Ш.(46)...
Македонија

Претрес во Кичево, приведен дилер на кокаин

M T
На 04.03.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ и ОВР Кичево го приведоа Е.П. од...
Македонија

Кумановец фатен со кокаин и лажен ПЦР-тест на Табановце

M T
Кумановската полиција во попладневните часови на 21 септември привела 27-годишен жител на овој град, со иницијали О. Џ. Како што информираат од МВР, при контрола...
Македонија

Приведен дилер на дрога, запленети кокаин и марихуана, изготвена кривична пријава

M T
Денеска (09.07.2021) Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Р.В. (50) од село Добрејци, струмичко, поради постоење основи...