34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

МОЗАИК

Пешачел 15 километри по снежна бура поради разговор за работа – не ни сонувал дека ќе му се случи ова

CENTAR MKD
Арт Боувиер е сопственик на ресторан кој седел во својот автомобил на паркинг кога го видел 18-годишниот Џакуел Реган како сам пешачи по снежната бура....
ТЕХНОЛОГИЈА

Заледените реки и снегот ќе станат честа појава – не очекува „мини ледено доба“

CENTAR MKD
За 12 години, на Земјата ќе почне ново „мини ледено доба“, кое накратко ќе го прекине глобалното затоплување, тврдат британски и руски научници. Истражувањето кое...
МАКЕДОНИЈА

Беса: Касами со вооружени лица го нападна седиштето на партијата во Скопје

CENTAR MKD
Од движењето Беса преку соопштение потпишано од в.д претседателот Неџмедин Кахремани информираа дека денеска централното седиште на Беса во Скопје, било нападнато од вооружени лица,...
МОЗАИК

Ако сте еден од овие хороскопски знаци блазе вас: Ќе заработите големи пари

CENTAR MKD
Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат...
МОЗАИК

Нашле 90-годишен дедо крај Чернобил. Кога виделе како изгледа се запрепастиле!

CENTAR MKD
Иван Шамјанок (90) живее во селото Тулгович во Белорусија кое се наоѓа на работ на забранетата зона Чернобил. Вели дека тајната на неговата долговечност е...
МОЗАИК

Тој бара девојка од соништата: Нуди награда од 10.000 за посредникот, еве кои се неговите услови

CENTAR MKD
Џо Коен е млад директор на една компанија во Калифорнија. Неговите досегашни напори да пронајде девојка не биле успешни, па се одлучил на нешто поинаков...
ЗДРАВЈЕ

Еве што може да ви се случи доколку јадете јајца секој ден

CENTAR MKD
Последните истражувања покажуваат дека јајцата се многу здрави и важни за нашиот организам. Јајцата се одличен извор на аминокиселини, железо и антиоксиданси, а може да...
МАКЕДОНИЈА

Беса и е потребна на политичката сцена во Македонија, порача Мицкоски

CENTAR MKD
Во врска со расколот во Движењето Беса, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача што побрзо обединување, бидејќи како што кажа, политички субјект како оваа партија...
ТЕХНОЛОГИЈА

Досега невидено: Кинезите тестираат соларен автопат со проѕирен асфалт (Видео)

CENTAR MKD
Делница на автопат со соларни панели, долга еден километар, отворена е во Кина поради тестирање. Соларните панели се поставени под пат околу градот Хинан на...
СВЕТ

Брзале на задача, па со брзина од 100 км/ч се забиле во автобус – еден полицаец тешко повреден во Сплит

CENTAR MKD
Во судир со автобус во Сплит, рано утрово тешко е повреден 40-годишен полицаец кој управувал со полициско возило. Според првичните информации, полициското возило се забило...