21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Временска прогноза: Еве какво време не очекува

Временска прогноза: Еве какво време не очекуваneg

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, ќе има и повремено провејување на снег, особено во североисточните делови на земјава.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Потоа следува период на суво и студено време со ниски утрински и дневни температури.