22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Како од бајките: Зимско капење со поглед на планина

Aqua Dome важи за најубавото спа одмаралиште на Алпите. Осмислено е така што гостите веќе на влез забораваат на стресното секојдневие.

Aqua Dome се простира на 22.000 квадратни метри и е омилена дестинација за време на цела година.

На гостите на располагање им стојат 12 затворени и отворени базени, седум сауни и четири кафулиња и ресторани.

Капењето на чист воздух со поглед на снежните врвови во базени со температура од 33 до 36 степени е доживување кое не може да се опише со зборови…