22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Еве зошто добивате големи сметки за струја: Овие пет уреди трошат и додека се исклучени

CENTAR MKD
Освен што ќе ви заштеди пари, исклучувањето на уредите од струја е побезбедно во случај на невреме, кога сите вклучени уреди се под ризик од...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Анализа: 80 од вкупно 81 градоначалник користат социјални медиуми

CENTAR MKD
Градоначалниците се најактивни на Фејсбук, втор на листата е Инстаграм, а дури потоа доаѓа Твитер 80 од вкупно 81 градоначалник користат Фејсбук во својата работа...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Новини во спорот со името дури по празниците, вели Димитров

CENTAR MKD
Преговорите за спорот за името ќе продолжат по новогодишните и божикните празници, а во меѓувреме не се очекуваат било какви случувања, изјави денеска министерот за...
МОЗАИК

Со месеци собирале пластични шишиња: Луѓето ги исмејувале, но кога виделе што направиле со нив, сите се засрамиле (Видео)

CENTAR MKD
Она што овие луѓе успеале да го направат е навистина за секаква пофалба. Сите знаеме дека за разградување на пластика по природен пат, потребно е...
ЗДРАВЈЕ

Одлучивте да ги оставите цигарите? Еве што се случува во вашиот организам веќе во првите 20 минути

CENTAR MKD
Одлучивте да ги оставите цигарите? Она што се случува во вашиот организам веќе во првите 20 минути е неверојатно. Секако, процесот зависи од човек до...
МОЗАИК

Побарале од Тито да ја изгасне пурата… Неговиот одговор бил дрзок, но генијален! (Видео)

CENTAR MKD
Претседателот на СФРЈ Јосип Броз Тито бил познат по своите раскошни патувања. Во 1971 година ги посетил Соединетите Американски Држави како личен гостин на Ричард...
МАКЕДОНИЈА

Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден отиде во ДУИ

CENTAR MKD
 Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден отиде во ДУИ Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на една средба со албанските печалбари во...
SHOWBIZ

Тинејџер почнал да пее, а потоа членовите на жирито му рекле да го погледне седиштето покрај неговата мајка (Видео)

CENTAR MKD
Младиот талент Реубен Греј, верувал дека неговиот најголем фан, неговиот татко, нема да може да присуствува на аудицијата на која настапувал. 16-годишникот бил тажен бидејќи...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Филипче нов министер за здравство, Села излегува од Влада?

CENTAR MKD
Филипче нов министер за здравство, Села излегува од Влада? Венко Филипче најверојатно ќе биде предлогот на премиерот Зоран Заев до Собранието за нов министер за...
ЗДРАВЈЕ

Само една лажица и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ќе ги исчистите и отровите од телото

CENTAR MKD
Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни...