22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Од утре снег – еве каде ќе се формира снежна покривка

Од утре снег – еве каде ќе се формира снежна покривка

Утре ќе има локални врнежи од снег, особено претпладне во западните делови, каде на повеќе места ќе се формира и снежна покривка.

Под влијание на северно струење температурите значително ќе опаднат.

Од вторник до петок над нашето подрачје ќе се задржи студена и сува воздушна маса, така што ќе преовладува стабилно и студено време со ниски утрински и дневни температури.