8 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Се огласи Филипче: Мерките кои ги препорачавме ќе придонесат да се намали трансмисија на вирусот

Мерките кои ги препорачавме ќе придонесат да се намали трансмисија на вирусот, изјави Венко Филипче, министер за здравство.

– Гледаме што се случува насекаде во светот со преполнување на болничките капацитети, со мерките кои се на сила сакаме да го избегнеме тоа, рече Филипче.

МАРКЕТИНГ

Можеби ќе ве интересира

Ситуацијата во Србија излезе од контрола: 65 починати, над 6.000 заразени – Пред Нова година нови мерки

CENTAR MKD

Доктор појаснува: Кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

CENTAR MKD

Дневна статистика: 1093 новозаразени, 28 починати од коронавирус за еден ден во Македонија

CENTAR MKD