Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Мерки и препораки за заштита и превенција од коронавирус КОВИД-19
КоронавирусCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Се огласи Филипче: Мерките кои ги препорачавме ќе придонесат да се намали трансмисија на вирусот

CENTAR MKD
Мерките кои ги препорачавме ќе придонесат да се намали трансмисија на вирусот, изјави Венко Филипче, министер за здравство. – Гледаме што се случува насекаде во...
КоронавирусЗдравје

Мерки и препораки за заштита и превенција од коронавирус КОВИД-19

CENTAR MKD
Што е КОВИД-19? КОВИД-19 е нов вирус од фамилијата Коронавирус, првично откриен во Кина во декември 2019 година. Вирусот е причинител на акутно вирусно респираторно...