10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мажи
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКСХОРОСКОП

Мажите родени во овие три хороскопски знаци не сакаат брак

M T
Секој знак е карактеристичен за нешто, но овие три се дефинитивно најнеодлучни кога е во прашање влегувањето во брачните води! Првото место му припаѓа на...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

M T
Не е тајна дека многу жени, колку и да се независни во животот, често преферираат доминантни мажи. Верувале или не, тоа го покажале бројни студии,...
ТЕМАМОЗАИК

Мистеријата конечно е решена: Еве зошто на жените често им е поладно отколку на мажите

M T
Ако сте надвор и сонцето почне да заоѓа, жените СЕКОГАШ први се жалат дека им е студено. Научниците конечно ја решија мистеријата и одговорија на...
МОЗАИК

ЖЕНИТЕ ГО ОТКРИВААТ МАГИЧНИОТ БРОЈ: Ова е нивната идеална големина на МАШКОСТ, а СЕ ПОД ОВИЕ БРОЈКИ Е ПОНИЖУВАЧКИ

M T
Истражувањата покажаа дека постои голема разлика помеѓу она што мажите веруваат дека е идеална големина на пенис и она што жените мислат дека е идеално....
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сексот, дури и кога не им е до тоа

M T
Џеси Форд, докторант по социологија на Универзитетот во Њујорк, спроведе студија која покажа дека младите мажи неволно се согласуваат да имаат секс многу почесто отколку...
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Не важи за мажи: Една намирница кај жените го намалува стресот

M T
Новото истражување покажа дека рибата ја намалува депресијата за 25 отсто, но само кај жените. ако сте еден од оние кои деновиве се чувствуваат депресивно,...
МОЗАИК

Жените сакаат да го слушаат ова од мажите за време на водење љубов

M T
Истражувачите од Универзитетот во Флорида и Универзитетот Нортвестерн дошле до заклучок дека жените сакаат да бидат ценети поради сексот, но само ако тоа ценење доаѓа...
ТЕМАМОЗАИК

НЕМА ВЕЌЕ ДИЛЕМА: Психолозите открија кој повеќе ги нервира жените – сопругот или децата?

M T
Една другарка се пожали дека не може да излезе на крај со децата. Немирни се, не се трудат на училиште, не сакаат да јадат зеленчук...
МОЗАИК

Мажите мразат кога жената ја прави ОВАА работа во кревет, но тоа не го признаваат

M T
Мажите одговараа на прашања за непријатни ситуации во креветот, за ситуации кои не сакаат да ги доживеат во текот на акцијата, а сексуалната терапевтка Трејси...
СВЕТ

Пчели нападнале двајца мажи во Словенија, еден починал на пат кон болница

M T
Во околината на Шкофја Лока во Словенија вчераутро две лица биле нападнати од пчели, а едно починало од убоди. Пожарникарите и спасувачите згрижиле еден маж,...
МОЗАИК

Мажите преплашени: Дали мастурбацијата навистина предизвикува ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА?

M T
Се повеќе мажи го имаат истото прашање – дали мастурбацијата може да предизвика опаѓање на косата, а лекарите конечно дадоа одговор. Без разлика дали сакаме...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T
Што мислат момците жените да прават за време на секс ако им е важно заедничкото задоволство? Понекогаш вие преземате иницијатива Вообичаено е мажот да биде...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Многумина ќе се изненадат: Еве што им е најпривлечно на мажите кај жените, а не изгледот

M T
Интересно истражување покажа дека еден фактор може да „прави чуда“ доколку сакате да заведете момче. И покрај сите квалитети кои нè прават да им се...
ТЕМАЉУБОВ И СЕКС

Добро ни е и ВАКА: Најчестите изговори што мажите ги користат кога не се подготвени за брак

M T
Бракот е многу важна работа во животот на многу жени, но што е со мажите? Дали тие го чувствуваат истото за бракот? Дали и тие...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

ЛЕСНО ГИ ОСВОЈУВААТ ЖЕНСКИТЕ СРЦА – Мажите со овие особини се неодоливи за спротивниот пол

M T
Можеби ќе ве изненади одговорот што жените го даваат на прашањето дали би избрале добар или убав маж за врска. Повеќето ќе кажат дека ги...