Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » причини
CentarМозаик

Досадата сепак не е толку лоша: Овие неколку причини покажуваат зошто

M T
Досадата најмногу се поврзува со непријатност и осаменост. Затоа ќе дадеме се од себе да ја избркаме. Постои дури и студија во која учесниците останале...
CentarМозаикЉубов

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

M T
Не е тајна дека многу жени, колку и да се независни во животот, често преферираат доминантни мажи. Верувале или не, тоа го покажале бројни студии,...
CentarМозаик

5 ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕ МОЖЕТЕ ДА ОСЛАБИТЕ: Залудно гладувате и се мачите – Килограмите НЕМА ДА СЕ СТОПАТ без ова!

M T
Ако планирате да се откажете од целта за слабеење бидејќи не гледате резултати, престанете. Можеби проблемот лежи во прашањата што следат подолу! Дали сте решени...
CentarМозаик

Некои се безопасни, а некои укажуваат на здравствени проблеми: Четири причини зошто вашите нокти може да пожолтат

M T
Ако сте забележале дека вашите нокти пожолтеле, можеби мислите дека маникир ќе ги спаси. Овој феномен може да биде предизвикан од неколку работи, а понекогаш...
CentarМозаик

Соништата и кошмарите можат да ги имаат истите причини: Еве зошто се појавуваат и како да се спречи нивното повторување

M T
Недостатокот на сон влијае на нашите секојдневни способности, меѓутоа, не е само недостатокот на сон што може да ни направи проблеми, лошиот сон, полн со...
CentarМозаик

Еве седум причини зошто е добро да се има помлада сестра

M T
Врската меѓу сестрите е навистина посебна, без разлика на возраста. Нема крај на дебатата дали е подобро да се биде помала или постара сестра. Сепак,...
Македонија

Пендаровски: Очекувам надлежните да ги утврдат причините за трагедијата каква што не се памети досега

M T
Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите луѓе во трагичната несреќа што ноќеска се случи во Бугарија, а во која загинаа 46 луѓе....
МозаикТехнологија

Дали вашиот мобилен телефон често се загрева? – Еве што може да биде причината

M T
Повеќе работи може да бидат предизвикани од честото загревање на телефонот, како што е стара или неисправна батерија или софтвер што не е добар за...