11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

ЖЕНИТЕ ГО ОТКРИВААТ МАГИЧНИОТ БРОЈ: Ова е нивната идеална големина на МАШКОСТ, а СЕ ПОД ОВИЕ БРОЈКИ Е ПОНИЖУВАЧКИ

Истражувањата покажаа дека постои голема разлика помеѓу она што мажите веруваат дека е идеална големина на пенис и она што жените мислат дека е идеално.

Ако некогаш сте прашале жена дали и е важна големината на вашиот пенис и таа ви каже не, таа не ви ја кажува вистината. Потоа, ако ја прашате како сте со големината и таа рече дека е нормална или просечна, таа мисли дека е мала.

Тоа не значи дека сте лоши во кревет и тоа лесно може да се надомести на други начини. Според последните истражувања, постои идеална должина на пенисот. Меѓународните просеци и оценки се разликуваат, така што највисокиот просек во Конго е 18 см, а најнискиот во Јужна и Северна Кореја е 9,65 см.

Жените во Канада имаат најголеми очекувања, нивната идеална големина на пенис е 17,68 см, а најмалата идеална големина во Австралија е 14,17 см. Мажите од САД лажат за најголемиот просечен пенис и наведуваат дека нивниот пенис во просек е голем дури 18,39 см, додека мажите во Индија се „фалат“ дека се зголемил на 15,42 см. Истражувањата покажаа дека постои голема разлика помеѓу она што мажите веруваат дека е идеална големина на пенис и она што жените мислат дека е идеално.

А што велат жените?

Идеалната големина на пенисот за жените е 16 см. И конечно, пенис помал од 11,43 cm и поголем од 27,4 cm се карактеризира како ‘незадоволителен’.

Дури 75 жени рекле дека големината и обемот на пенисот се важни, само 35 отсто ги сакаат сите големини, а 57 отсто веруваат дека колку поголем, толку подобро.

Огромното мнозинство жени, дури 87 отсто од нив, повеќе би сакале да изберат просечен маж со голем пенис отколку убавец со мал.

Можеби ќе ве интересира

Мистеријата конечно е решена: Еве зошто на жените често им е поладно отколку на мажите

M T

Тренчевска: Ние, жените во политиката, кои исто така не сме поштедени од насилство, уште похрабро и одлучно да застанеме против насилството

M T

Група мажи силувале Британка во хотел на Родос

M T

Конечно научно потврдено: Ова е позата во која жените најлесно доживуваат оргазам

M T

Недостаток на железо во крвта: Жените во репродуктивен период се изложени на особен ризик од анемија

M T

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сексот, дури и кога не им е до тоа

M T