Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Од афери со шефови до мајстори: Девојки кажаа каде и со кого НАЈЧЕСТО ги изневерувале своите партнери

Една жена ја отвори темата за љубовни врски и измами на интернет, а криејќи се зад разни кориснички имиња, се повеќе жени почнаа да пишуваат, каде и зошто ги изневеруваат своите партнери.

Една од нив признала дека имала афера, иако нејзиниот интимен живот со сопругот е одличен.

– Имав врска со човек кој го постави покривот на мојата куќа, се чувствував како тинејџер. Му реков дека треба да го поправи и телевизорот во спалната соба, го грабнав и завршивме во кревет. Љубовните каснувања на вратот му ги претставив на сопругот како силни каснувања од комарец – напиша таа.

Друга откри како земала една недела одмор со сопругот, тој отишол кај родителите за секој да има малку време за себе. Од седумте дена што била сама, четири спиела со маж што го нашла на Тиндер. Понекогаш се чувствува виновна, но верува дека нејзиниот сопруг не и посветува доволно внимание, па нејзиното изневерување е донекаде оправдано.

Многумина кажаа дека ги изневерувале партнерите со колегите на работа, но и со шефовите.

– Се чувствувам валкано, морам да го избегнувам газдата. Што ако дознае неговата сопруга или мојот сопруг – напишал една од нив.

За некои, нивните партнери дознале за аферата, но не биле премногу потресени.

– На шефот му испратив слика од мојата долна облека за која дозна мојот сопруг, но наместо да се налути или вознемири, ми даде карта за еднократна забава – само ако му ги кажам деталите.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

M T

Судир на демонстрантите и полицијата во Иран, жени палат шамии

M T

Мистеријата конечно е решена: Еве зошто на жените често им е поладно отколку на мажите

M T

ЖЕНИТЕ ГО ОТКРИВААТ МАГИЧНИОТ БРОЈ: Ова е нивната идеална големина на МАШКОСТ, а СЕ ПОД ОВИЕ БРОЈКИ Е ПОНИЖУВАЧКИ

M T

Тренчевска: Ние, жените во политиката, кои исто така не сме поштедени од насилство, уште похрабро и одлучно да застанеме против насилството

M T

Конечно научно потврдено: Ова е позата во која жените најлесно доживуваат оргазам

M T