Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево време со умерена облачност, од утре дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 4 до 12, а дневната од 20 до 26 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 23 степени.

Под влијание на циклонска активност, утре попладне, во текот на ноќта и во вторник, ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат обилни. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Преодно стабилизирање на времето се очекува во среда.

Можеби ќе ве интересира

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Студ ќе ја окова, а снег ќе ја прекрие Македонија – Метеоцентар со детална прогноза студениот бран кој надоаѓа кон земјава

CENTAR MKD

Од понеделник поројни дождови, засилен ветер и грмежи – Метеоцентар со детали за големата промена на времето

CENTAR MKD